Vítkovice Tours, člen Travel Family - Špecialista na Chorvátsko Realizácia: MagicWare
Volajte

048 ⁄ 224 00 20

Napíšte nám: [email protected]

WEB: www.ckvt.sk

MARKO POLO Hotel by Aminess

 • Kód produktu: HR-0078M
 • K pláži: 50m
 • Pri pláži (do 50 m):
 • Do centra: 700m
 • K moru: 50m
 • Od letiska: 135km
Termín Vyberte termin Termíny a ceny tohto zájazdu
Destinácia Chorvátsko, Ostrov Korčula, Korčula Hotel na mape
Typ zájazdu Dovolenka pri mori, Pobytové, Produkt CKVT, STORNO ZDARMA
Doprava Autokarom, Vlastná
Stravovanie Polpenzia, Raňajky
Ubytovanie Izba 2(+0)-St / Izba 2(+0) M-St / Izba 2(+1)-Su / Izba 2(+1) M-Su / Izba 2(+2) SUP. J.SUITE B

Cena za 1 osobu od 80 eur .94 eur Zľava -15% Kalkulácia

Termíny a ceny pre vybrané nástupné dni. Pre zmenu pokračujte do kalkulácie.

Doprava: nerozhoduje


Strava: nerozhoduje


Popis hotela a zájazdu

 • Prečo práve sem

  Ubytovacie zariadenie je zapojené do projektu chorvátskej vlády Safe stay in Coratia, v rámci ktorého je pre Vašu bezpečnú dovolenku garantované dodržiavanie prísnych zdravotných a hygienických protokolov a štandardov, viac informácií tu.

 • Poloha

  príjemný moderný hotel s jedinečným výhľadom na renesančné mesto Korčula vzdialeného cca 500 m od historického centra.

 • Vybavenie a služby

  klimatizovaná reštaurácia, à la carte reštaurácia, lobby bar, pool bar, zmenáreň, úschovňa bicyklov, terasa, parkovanie za poplatok - cca 8 EUR/deň.

 • Ubytovanie

  klimatizované 2lôžkové izby so sprchou a WC, SAT TV, telefónom, minibarom, Wi-Fi ZADARMO, trezorom, fénom, francúzskym balkónom, niektoré s možnosťou prístelky. Izby SU sú priestrannejšie. Izby typu 2(+2) SUP. J.SUITE sú na poschodí - 2lôžková spálňa a denná miestnosť s rozkladacím gaučom.

 • Šport a zábava

  vonkajší bazén, detský bazén, v rámci wellness centra vnútorný bazén so sladkou vodou (zatvorený v júli a auguste), fínska a turecká sauna, whirlpool, masáže, fitness, v blízkosti - tenisové kurty, minigolf, stolný tenis, vodné športy, možnosť zapožičania bicyklov.

 • Stravovanie

  raňajky a večere formou bufetu.

 • Pláž

  okruhliaková, kamenistá, cca 50 m, sprchy na pláži.

 • Doplňujúce informácie

  Pobyt so psom nie je dovolený. Detská postieľka na vyžiadanie - ZDARMA.

 • Zľavy pre deti

  ZĽAVY PRE IZBU 2(+0): dieťa do 7 rokov s 1 dospelým - zľava 50 %. Dieťa od 7 do 14 rokov s 1 dospelým - zľava 30 %. ZĽAVY PRE IZBU 2(+1): dieťa do 7 rokov s 2 dospelými - ZADARMO. Dieťa od 7 do 14 rokov s 2 dospelými - zľava 50 %. Osoba od 14 rokov na prístelke - zľava 20 %. ZĽAVY PRE IZBU 2(+2): jedno dieťa do 7 rokov s 2 dospelými - ZADARMO. Druhé dieťa do 7 rokov a dieťa od 7 do 14 rokov s 2 dospelými - zľava 50 %. Osoba od 14 rokov na prístelke - zľava 20 %.

 • Výhody a benefity

  ŠPECIÁLNE ZĽAVY: pri zakúpení pobytu v termínoch 2.5.-26.5., 6.6.a-16.6. a od 25.9. vám bude poskytnutá zľava 10% - nie je možné kombinovať so zľavou za skorý nákup. Osobám starším ako 65 rokov poskytneme v termíne do 18.6. a od 17.9. mimoriadnu zľavu 10% - nie je možné kombinovať so zľavou za skorý nákup ani so zľavou mimoriadnou.

 • Cena zahŕňa

  ubytovanie, raňajky/polpenziu na vybraný počet nocí, pobytovou taxu.

 • Voliteľné doplatky

  MOŽNOSŤ DOKÚPENIA: cestovného poistenia vrátane poistenia storna zájazdu. Detská postieľka - ZADARMO (na vyžiadanie).

Interaktívna mapa oblasti

Ostrov Korčula

Korčula

Korčula
Korčula je velmi oblíbené letovisko na severovýchodním pobřeží ostrova Korčula. Město Korčula má asi 3 300 obyvatel. Centrum Korčuly patří k nejcennějším památkovým rezervacím na chorvatském přímoří. Město má trajektové spojení s Orebićem a s Drvenikem.

Památky
Za navštívení stojí určitě stará část Korčuly, které se rozprostírá na vyvýšeném poloostrově. Celá tato část je obehnána hradbami. Z hradem vynikají 4 věže, z nichž největší je Barbarigo. Najdeme zde také 2 brány,a to Mořskou a Pevninskou. V centru starého města najdeme goticko-renesanční katedrálu sv. Marka z 16. století. Na náměstí najdeme také nejstarší korčulůský kostel sv. Petra ze 14. století.

Koupání
Najdeme zde především pláže se skalnatými a betonovými plošinami. Koupat se můžete také na blízkých ostrůvcích, jako jsou Badija, Stupa nebo Vrnik. Korčula má své městské koupaliště s umělou oblázkovou pláží.

Sport
Jsou zde vynikající podmínky pro vodní sporty. Můžete zde zkusit surfing, podmořský rybolov, windsurfing nebo jachting. Dále si můžete zkusit minigolf nebo tenis. V létě se tu pořádají závody v různých vodních spotech.

Zábava
Dne 29. června se zde koná lidová slavnost u příležitosti svátku sv. Petra a Pavla. V druhé polovině července se zde koná "Marko Polo Festival", jedná se o festival písně a vína. Můžete také navštívit některý z místních diskoklubů.

Ubytování
Ubytování si můžete vybrat řady hotelů, hotelových apartmánů. Je zde možno i ubytovaní v soukromí nebo v kempu.

Výlety
Na výlet se můžete vydat parkem Hober ke staré anglické pevnosti Fort Wellington z roku 1813, nebo ke kapli sv. Antonína na Glavici. Ke kapli se dostanete schodištěm, které lemují chráněné cypřiše. Schodiště má 102 schodů. Další možnost výletu je na některý z přilehlých ostrůvků.

Fish picnic - ostrov Korčula

Doprava: LOĎOU

Fish picnic - krásny výlet loďou, ktorá prepláva okolo ostrovčekov do Pelješackého prieplavu. Zastávka je na ostrove Badija, kde je možné sa vykúpať. Ďalej sa pláva do centra dedinky Lumbarda, kde máte možnosť sa poprechádzať alebo vykúpať. V závislosti na počasí preplávame okolo ostrovčeka Sestrice, kde je pekný maják.
Na tomto výlete sa určite budete dobre baviť v sprievode dalmatínskej hudby, krásne čistého mora a hrejivého slnka.
Na lodi sa pre Vás pripraví obed vo forme pečenej ryby na grile. V priebehu plavby sa ponúka drobné občerstvenie - voda, víno​​, rakija.

Orientačná cena: cca 218 HRK / os .. Výlet je možné zakúpiť v mieste pobytu. Organizátorom výletu nie je cestovná kancelária VÍTKOVICE TOURS. Organizovanie výletu negarantujeme.


Lumbarda

Doprava: INDIVIDUÁLNA + LOĎOU

Lumbarda - jedna z najkrajších zátok na ostrove Korčula. Nachádza sa cca 15km od starého mesta Korčula smerom na Vela Luku. Je na južných svahoch, čiže prekrásny výhľad na otvorené more. Možno si budete pripadať tak trošku ako Robinson - terén je ťažko prístupný, len jedna malá "chajda" na pláži a inak nič. Krásne krištáľovo čisté more, proste nádhera. V cene je zahrnutý prevoz na pláž a späť.

Orientačná cena: cca 25 HRK / os .. Výlet je možné zakúpiť v mieste pobytu. Organizátorom výletu nie je cestovná kancelária VÍTKOVICE TOURS. Organizovanie výletu negarantujeme.


Okruh po ostrove Korčula

Doprava: AUTOBUSOM

Ostrov Kočula, s výnimkou ostrova Mljet, je ostrovom s najbujnejšou vegetáciou v celom Stredomorí. Povrch ostrova je 270 km2, celková dĺžka pobrežia, vrátane sto zálivov a zátok a cca päťdesiatich okolitých ostrovčekov, je 182 km. Korčula je šiestym najväčším ostrovom a z hľadiska hustoty osídlenia je na prvom mieste medzi chorvátskymi ostrovmi. Počas okruhu navštívite mnohé významné a malebné miesta: Žrnovo, Pupnat, Čaru, Smokvicu, Blato a Vela Luku. Vaša cesta povedie pozdĺž vinohradov, kde sa rodia známe chorvátske vína a pozdĺž mnohých storočných olivových hájov, budete určite obdivovať prekrásnu a uchvacujúcu krajinu.
Okruh Vám umožní spoznať nielen najrôznejšie kultúrno - historické pamiatky a zvláštnosti ostrova, ale aj spôsob života miestneho obyvateľstva a ich tradičné profesie. Spiatočná cesta povedie niekoľkými rybárskymi dedinami a malebnými zátokami Gršica, Prižba, Brna.
Zúčastníte sa aj ochutnávky vína organizovanej v jednom z miest, ktoré sa vyznačuje typickou ostrovnou atmosférou.

Orientačná cena: cca 140 HRK / os .. Výlet je možné zakúpiť v mieste pobytu. Organizátorom výletu nie je cestovná kancelária VÍTKOVICE TOURS. Organizovanie výletu negarantuejme.


Pupnatska luka

Doprava: LOĎOU

Pupnatska luka - jedna z najkrajších zátok na ostrove Korčula. Nachádza sa cca 15km od starého mesta Korčula smerom na Vela Luku. Je na južných svahoch, čiže prekrásny výhľad na otvorené more. Možno si budete pripadať tak trošku ako Robinson - terén je ťažko prístupný, len jedna malá "chajda" na pláži a inak nič. Krásne krištáľovo čisté more, proste nádhera. V cene je zahrnutý prevoz na pláž a späť.

Orientačná cena: cca 45 HRK / os., Výlet je možné zakúpiť v mieste pobytu. Organizátorom výletu nie je cestovná kancelária VÍTKOVICE TOURS. Organizovanie výletu negarantuejme.
 


Ston

Doprava: INDIVIDUÁLNA

V období Dubrovníckej republiky bolo mesto Ston po Dubrovníku druhým najvýznamnejším mestom v republike. Význam a bohatstvo tohto mesta pramení zo Solnice (Solana), ktoré sú aj v dnešnej dobe plne funkčný. V r 1996 postihlo Ston ničivé zemetrasenie, ktoré obrátilo historický stred mestečka v ruiny. Rekonštrukcia hlavných pamiatok zničených zemetrasením je dnes takmer dokončená. Nepoškodená vtedy zostala najvýraznejšia časť niekdajšieho opevnenia, pevnosť Veliki Kaštio. Od nej vedú hradby na vrch Pozvizd a do Malého Stonu, spevnené 31 hranolovými vežami a 6 valcovými bastiónmi. Hradby boli dlhé 980 m.
Ston utrpel i menšie škody vo vojne v rokoch 1991/92. Časť hradieb je obnovená a je na ne možný prístup po schodoch od parkoviska na východnej strane mesta a dajú sa obísť na západnú stranu. Krásne výhľady na Ston a okolie sa otvárajú z horných partií, najmä z pevnosti Pozvizd. Aj keď sa mesto najviac preslávilo svojimi masívnymi a pôsobivými hradbami (svojou dĺžkou sa radí na druhé miesto na svete), dnes je úzko spájané aj s rozsiahlym chovom ustríc. Naši hostitelia nás vezmú na miesta kde sa v mori chovajú ustrice a zoznámia nás so spôsobom chovu.


Večerná prehliadka Kurčuly + Moreška

Doprava: INDIVIDUÁLNA + LOĎOU

Prechádzka večerné Korčulou Vás určite nadchne svojou prekrásnou a nezameniteľnou romantickou atmosférou. V srdci sezóny môžete zavítať na predstavenie Moreška.
Na Korčulu sa môžete zájsť pozrieť aj vo dne, zase bude vyzerať inak. Návštevu môžete spojiť s kúpaním pod hradbami mesta alebo návštevou niektoré zátoky na ostrove (Lumbarda, Pupnatská Luka).
Moreška je romantický bojový tanec s mečmi, ktorý vznikol v 12. - 13. storočia v Stredozemí. Predpokladá sa, že Moreška sa na Korčulu dostala v 16. storočia zo Španielska cez južnom Taliansku a Dubrovník. Neskôr, v priebehu storočí, Moreška zmizla za Stredozemia v dnešnej dobe je možné zhliadnuť ju iba na ostrove Korčula, kde zakorenila a dlhoročnú tradíciu. Je to jediný aktívny bojový tanec s mečmi na svete.
Korčulanská Moreška je boj o dievča - tu sú korene dávnej Stredomorské legendy - jedna z najstarších je legenda o Trójskej vojne, ale v tejto legende sú iní hlavní hrdinovia.

Orientačná cena: cca 30 HRK / os. prevoz z Orebića + 105 HRK / os. vstup Moreška. Výlet je možné zakúpiť v mieste pobytu. Organizátorom výletu nie je cestovná kancelária VÍTKOVICE TOURS. Organizovanie výletu negarantujeme.


Môžeme Vám pomôcť s Vašou dovolenkou?


Vyplnením a odoslaním formulára s požiadavkou z www.ckvt.sk vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov spoločnosti TRAVEL FAMILY s.r.o., v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Napíšte text z obrázku
* Povinné údaje

3 Najčastejšie hľadáte

 • 1

  SPOKOJNOSŤ KLIENTOV

  Naše služby využije každoročne viac než 40.000 spokojných zákazníkov. Za 25 ročnú históriu ich s nami vycestovalo takmer milión.

 • 2

  STABILNÁ FIRMA

  Patríme medzi TOP 100 českých firiem s ocenením Czech Stability Award. Táto cena je udeľovaná najstabilnejším firmám v ČR.

 • 3

  VAŠA JEDNOTKA NA JADRANE

  Už od roku 1991 sa špecializujeme na Jadran. Ponúkame najviac pobytových miest a ubytovacích kapacít na celom jadranskom pobreží.