Vítkovice Tours, člen Travel Family - Špecialista na Chorvátsko Realizácia: MagicWare

Apartmány JEZERA - LOVIŠĆA

 • Kód produktu: HR-00391
 • K pláži: 100m
 • Pláž do 100 m:
 • Do centra: 150m
 • K moru: 100m
Termín Vyberte termin Termíny a ceny tohto zájazdu
Destinácia Chorvátsko, Ostrov Murter, Lovišča Hotel na mape
Typ zájazdu Dovolenka pri mori, Pobytové, Produkt CKVT

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pre vybrané nástupné dni. Pre zmenu pokračujte do kalkulácie.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotela a zájazdu

 • Prečo práve sem

  Ubytovacie zariadenie je zapojené do projektu chorvátskej vlády Safe stay in Croatia, v rámci ktorého je pre Vašu bezpečnú dovolenku garantované dodržiavanie prísnych zdravotných a hygienických protokolov a štandardov, viac informácií tu.

 • Poloha

  komplex jednoposchodových radových apartmánov vo svahu, obklopených zeleňou, v blízkosti NP Kornati.

 • Vybavenie a služby

  reštaurácia, plážová reštaurácia, aperitív bar, zmenáreň, trezor, TV miestnosť, market, tanečná terasa.

 • Ubytovanie

  klimatizované apartmány - typ Apt. A2+1 - štúdio 30 m2 - jedna miestnosť s 3 lôžkami (3.lôžko rozkladacie malé kreslo), typ Apt. B2+2 - 36 m2 - jedna 2lôžková spálňa, denná miestnosť s 2 lôžkami (rozkladací gauč), typ Apt. C4+2 - 45 m2 - dve 2lôžkové spálne, denná miestnosť s 2 lôžkami (rozkladací gauč), vždy vybavený kuchyn. kút, sprcha a WC, LCD SAT TV, WI-FI, fén, balkón alebo terasa. Apartmány typu B sú v roku 2018 novo zrekonštruované.

 • Šport a zábava

  tenisové kurty, stolný tenis, minigolf, aerobic, ihrisko na loptové hry, detské mini ihrisko, animácie, požičovňa bicyklov, vodné športy podľa miestnej ponuky.

 • Stravovanie

  individuálne, s možnosťou dokúpenia raňajok alebo polpenzie ( formou bufetu).

 • Pláž

  prevažne okruhliaková, čiastočne betónová, vhodná pre deti, cca 100 m.

 • Doplňujúce informácie

  pre svoju polohu v blízkosti NP Kornati je toto stredisko veľmi vyhľadávané u osôb s vlastným člnom - na vyžiadanie možno rezervovať miesto pre uviazanie člnu (počet miest je obmedzený - platí sa na mieste). Vďaka pokojnej atmosfére a krásnemu kúpaniu tiež ideálny pre rodinnú dovolenku. Check in od 16:00, check out do 09:00 hod.

 • Zľavy pre deti

  dieťa do 4 rokov bez nároku na lôžko - ZADARMO.

 • Cena zahŕňa

  ubytovanie na vybraný počet nocí, spotrebu vody a energie, používanie kuchynského vybavenia, výmenu posteľnej bielizne 1x týždenne, záverečné upratovanie, pobytovú taxu.

 • Voliteľné doplatky

  Možnosť dokúpenia: cestovného poistenia vrátane poistenia storna zájazdu. Na vyžiadanie: detská postieľka cca 4 EUR/deň - platba na mieste.

Hodnotenie zákazníkov

Interaktívna mapa oblasti

Ostrov Murter

Lovišča

Ostrov Murter je největší v šibenické ostrovní skupině, která je součástí Severodalmatských ostrovů. Ostrov Murter obklopují hlavně v jeho severozápadní části četné malé ostrůvky, při jihozápadním pobřeží Murteru se pak rozkládá skupina Kukuljari (též Kukulari).
Murter je poměrně hustě osídlen. Zajímavá je skutečnost, že obyvatelé Murteru, a to ze všech sídel na ostrově, jsou majiteli mnoha pozemků na okolních někdy i dosti vzdálených ostrovech a ostrůvcích (např. na Kornatech), a dokonce i na pevnině. Je to téměř neuvěřitelný počet 189 ostrovů a ostrůvků, na nichž vlastní část plochy ostrova, někdy jim patří i celý ostrov. Na pevnině jsou ve vlastnictví Murteranů čtyři lokality (např. úrodná převlaka mezi Jaderským mořem a Vranským jezerem) a dokonce i jedna pětina plochy Vranského jezera, největšího v Chorvatsku.
Turistickým letoviskem na ostrově Murter je nevelká obec Jezera ve stejnojmenné zátoce na jihorovýchodním pobřeží ostrova Murter. Je to malé, poklidné a příjemné letovisko, kam turisté rádi zavítají strávit oddychovou dovolenou, daleko od spěchu každodenního života.

Ubytování
Pro cestovní ruch byly na ostrově Murter vytvořeny podmínky především výstavbou ubytovacích zařízení s poměrně značnou kapacitou (dva hotely, turistické městečko, čtyři velké kempy a tisíce lůžek v soukromí). Významný je apartmánový komplex Jezera-Lovišća.

Koupání
Velmi pěkná oblázková pláž se nachází v zátoce Lovišća. Pláž je upravena a má částečný stín (platí se vstupné 5 kun). Pěkné koupání je i na dalších odlehlejších místech směrem na Tisno nebo na druhou stranu, k jihovýchodu.

Sport
Obec Jezera je jako letovisko zaměřena na jachting. V jižní části zátoky je jachtařské středisko a marina. V létě jachtařské kurzy. Zátoka Jezera je jedním z východisek pro plavby na Kornati (možný pronájem lodí a motorových člunů). Jsou zde výborné podmínky pro sportovní rybolov.

Historie a památky
Získávání pozemků na ostrovech a celková expanze Murteranů mimo jejich ostrov začala již v 17. stol., kdy tyto ostrovy postupně opouštěli jejich dosavadní majitelé, bohaté šlechtické rodiny ze Zadaru, a odprodávali je lidem z Murteru. Těm zase nestačila na jejich rodném ostrově jak půda pro pěstování plodin, tak pastviny pro ovce. V průběhu staletí se jejich pozemkové vlastnictví mimo Murter rozrostlo tak, že dnes patří Murterané k největším pozemkovým vlastníkům v celém Chorvatsku.
Dějiny Murteru jsou velmi podobné historii celého zdejšího přímoří. Z ilyrského i římského osídlení (byla tu římská osada Collentum) se našlo jen velmi málo. Mimo obce je památek minulosti rovněž jen málo, mnoho jich není ani v obcích (několik kostelů ze 16. - 19. stol.).
Na ostrově se však zachovaly některé národopisné zvláštnosti: svérázný dialekt, tradiční lidové slavnosti (Murterska fešta 8. září, svátek sv.Rocha l6. srpna, staré zvyky, zdejší zvláštní dřevěné lodi - murterské gajety aj.
Správním střediskem ostrova je obec Murter, která je současně sídlem Správy národního parku Kornati. Po stránce organizace cestovního ruchu tvoří Murter a Kornati jednu jednotku. Obec Murter sice původně ležela poněkud stranou pobřeží, ale její nová výstavba se postupně rozšířila na sever k zátoce Hramina a na západ k zátoce Slanica.

Výlety
Tisno - 2 km
Národní park Kornati

Šibenik - 29 km

Môžeme Vám pomôcť s Vašou dovolenkou?


Vyplnením a odoslaním formulára s požiadavkou z www.ckvt.sk vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov spoločnosti TRAVEL FAMILY s.r.o., v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Napíšte text z obrázku
* Povinné údaje

3 Najčastejšie hľadáte

 • 1

  SPOKOJNOSŤ KLIENTOV

  Naše služby využije každoročne viac než 40.000 spokojných zákazníkov. Za 25 ročnú históriu ich s nami vycestovalo takmer milión.

 • 2

  STABILNÁ FIRMA

  Patríme medzi TOP 100 českých firiem s ocenením Czech Stability Award. Táto cena je udeľovaná najstabilnejším firmám v ČR.

 • 3

  VAŠA JEDNOTKA NA JADRANE

  Už od roku 1991 sa špecializujeme na Jadran. Ponúkame najviac pobytových miest a ubytovacích kapacít na celom jadranskom pobreží.