Vítkovice Tours, člen Travel Family - Špecialista na Chorvátsko Realizácia: MagicWare

Apartmány BONACA

 • Kód produktu: HR-00901
 • K pláži: 300-350m
 • Pláž do 300 m:
 • Do centra: 300m
 • K moru: 300-350m
Termín Vyberte termin Termíny a ceny tohto zájazdu
Destinácia Chorvátsko, Južná Dalmácia, Klek Hotel na mape
Typ zájazdu Dovolenka pri mori, Pobytové, Produkt CKVT
Doprava Vlastná
Stravovanie Bez stravovania
Ubytovanie Apt. 4(+0) / Apt. 2+2(+1)

Cena za 1 osobu od 57 eur Kalkulácia

Termíny a ceny pre vybrané nástupné dni. Pre zmenu pokračujte do kalkulácie.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotela a zájazdu

 • Poloha

  apartmánové stredisko v Kleku uprostred stredomorskej vegetácie, v krásnom okruhliakovom zálive, južne od Gradacu.

 • Vybavenie a služby

  reštaurácia, plážová reštaurácia, letná terasa s grilom a výčapom (možnosť vlastného grilovania - ZADARMO), zmenáreň, trezor, Wi-Fi ZADARMO v prostorách recepce a a letné terasy s grilom.

 • Ubytovanie

  klimatizované apartmány v prízemných domčekoch, typ Apt. 2+2(+1) - jedna 2lôžková spálňa, denná miestnosť s rozkladacím gaučom pre 2 osoby vhodným aj pre dospelých s možnosťou prístelky a typ Apt. 4(+0) - dve 2lôžkové spálne, vždy menší vybavený kuchynský kút, sprcha a WC, SAT TV, balkón alebo terasa. Na vyžiadanie možnosť zaistenia ubytovania v apartmáne typu 2+2(+1) vo vile Bonaca, v ktorej sa nachádzajú 2 apartmány na prízemí a 2 na poschodí. Klimatizácia je za poplatok (hradí sa pri príchode). Súčasťou vybavenia apartmánov nie sú uteráky a toaletný papier.

 • Šport a zábava

  betónové tenisové kurty, stolný tenis, minigolf, ihrisko na loptové hry ZADARMO, detské ihrisko pri letnej terase, vodné športy podľa miestnej ponuky.

 • Stravovanie

  vlastné.

 • Pláž

  okruhliaková, cca 300-350 m.

 • Doplňujúce informácie

  Klimatizácia za poplatok 5 EUR/deň a závěrečný úklid - 20 EUR/apartmán/pobyt - platba na místě. Parkovanie v bezprostrednej blízkosti apartmánov za poplatok - 4 EUR/deň. Na vyžiadanie: pobyt so psom - cca 8 EUR/deň - platí sa na mieste. Pobytová taxa - cca 1,30 EUR/os./deň - platba na mieste. Check-in od 16: 00h /check-out do 10: 00 hod. Delegát na Klek nedochádza, je k dispozícii na telefóne.

 • Zľavy pre deti

  dieťa do 2 rokov bez nároku na lôžko - ZADARMO.

 • Cena zahŕňa

  ubytovanie na vybraný počet nocí, spotrebu vody a energie, používanie kuchynského vybavenia, výmenu posteľnej bielizne 1x týždenne.

 • Voliteľné doplatky

  Možnosť dokúpenia: cestovného poistenia vrátane poistenia storna zájazdu. Pobyt so psom - cca 8 EUR/deň, platí sa na mieste.

Interaktívna mapa oblasti

Južná Dalmácia

Klek

Malá obec Klek je nové, příjemné malé letovisko, první po holokrasu za neretvanskou deltou. Leží při magistrále, 28 km jižně od přístavu Ploče, na severozápadním pobřeží zálivu Klek - Neum. Pěstují se tu olivovníky, ale i ovoce a zelenina. Okolní vody jsou bohaté rybami.
Na pobřeží mezi Klekem a ústím Neretvy vyrostly malé osady s pěknými zátokami (příjemné pláže) s možnostmi ubytování v soukromí. Jsou to od jihu k severu: Radalj - Repić, Duboka, Komarna, Kremena a Blace. Poslední z nich leží již v oblasti delty Neretvy.

Ubytování v Kleku
Klek nabízí ubytování v hotelech, bungalovech (apartmánech) a v soukromí. Oblíbeným místem je hotelový komplex Klek skládající se z hotelu a apartmánů, který leží v krásném oblázkovém zálivu uprostřed středomořské vegetace.

Koupání v Kleku
Klek má pěknou pláž přímo v letovisku, která je z drobnějších oblázků s povlovným vstupem do moře. Krásné pláže jsou i okolí, v blízkých osadách Duboka a Komarna.

Sport v Kleku
Windsurfing, tenis, stolní tenis, minigolf dle místní nabídky.

Kultura v Kleku
V někdejším mlýně na olivy je malá umělecká galerie, v níž se v sezóně pořádají výstavy děl soudobých chorvatských výtvarných umělců.

Historie a památky Kleku
Území Klek-Neum (Neum je bosenské turistické letovisko) přenechala dubrovnická republika po Krétské válce Turecku, aby neměla společnou hranici s obávanou soupeřkou, Benátskou republikou.
Přímo v místě je k vidění hranolová obranná věž kula Monković s kaplí a zbytky hradeb (17. - 18. stol.).
Vysoko nad Klekem zříceniny hradu Smrdengrad, nedaleko něho velká nekropole s náhrobními kameny - stećky. Po dlouhou dobu panoval názor, že jde o náhrobní kameny středověké sekty bogomilů, jejímiž vyznavači a přívrženci byla většina obyvatel tehdejší Bosny. Někteří badatelé však, zejména v poslední době, zpochybňují dosavadní předpoklady, spojující bogomily se stećky.

Výlety z Kleku
- hrad Smrdengrad 2 km
- hojně navštěvovaná je velká pláž Ušće s pískem a léčivým bahnem - leží mezi vlastním ústím Neretvy a Malou Neretvou, severozápadně od Kleku. Restaurace, diskotéka, kemp.
- O něco blíže Kleku je proti osadě Blace ostrůvek Osinj, kam se uchylují návštěvníci, kteří dávají přednost klidu a tichu (také severozápadně od Kleku). Na ostrůvku jsou zříceniny starokřesťanského kostela, římské pozůstatky, kostel sv.Jana (Sv.Ivan) a středověká pevnost.
- letovisko Neum (v Republice Bosna a Hercegovina) 5 km jihovýchodně
- Dubrovník 71 km jihovýchodně
- delta Neretvy a Metković 25 km severně

Okruh po ostrove Korčula

Doprava: AUTOBUSOM

Ostrov Kočula, s výnimkou ostrova Mljet, je ostrovom s najbujnejšou vegetáciou v celom Stredomorí. Povrch ostrova je 270 km2, celková dĺžka pobrežia, vrátane sto zálivov a zátok a cca päťdesiatich okolitých ostrovčekov, je 182 km. Korčula je šiestym najväčším ostrovom a z hľadiska hustoty osídlenia je na prvom mieste medzi chorvátskymi ostrovmi. Počas okruhu navštívite mnohé významné a malebné miesta: Žrnovo, Pupnat, Čaru, Smokvicu, Blato a Vela Luku. Vaša cesta povedie pozdĺž vinohradov, kde sa rodia známe chorvátske vína a pozdĺž mnohých storočných olivových hájov, budete určite obdivovať prekrásnu a uchvacujúcu krajinu.
Okruh Vám umožní spoznať nielen najrôznejšie kultúrno - historické pamiatky a zvláštnosti ostrova, ale aj spôsob života miestneho obyvateľstva a ich tradičné profesie. Spiatočná cesta povedie niekoľkými rybárskymi dedinami a malebnými zátokami Gršica, Prižba, Brna.
Zúčastníte sa aj ochutnávky vína organizovanej v jednom z miest, ktoré sa vyznačuje typickou ostrovnou atmosférou.

Orientačná cena: cca 140 HRK / os .. Výlet je možné zakúpiť v mieste pobytu. Organizátorom výletu nie je cestovná kancelária VÍTKOVICE TOURS. Organizovanie výletu negarantuejme.


Ston

Doprava: INDIVIDUÁLNA

V období Dubrovníckej republiky bolo mesto Ston po Dubrovníku druhým najvýznamnejším mestom v republike. Význam a bohatstvo tohto mesta pramení zo Solnice (Solana), ktoré sú aj v dnešnej dobe plne funkčný. V r 1996 postihlo Ston ničivé zemetrasenie, ktoré obrátilo historický stred mestečka v ruiny. Rekonštrukcia hlavných pamiatok zničených zemetrasením je dnes takmer dokončená. Nepoškodená vtedy zostala najvýraznejšia časť niekdajšieho opevnenia, pevnosť Veliki Kaštio. Od nej vedú hradby na vrch Pozvizd a do Malého Stonu, spevnené 31 hranolovými vežami a 6 valcovými bastiónmi. Hradby boli dlhé 980 m.
Ston utrpel i menšie škody vo vojne v rokoch 1991/92. Časť hradieb je obnovená a je na ne možný prístup po schodoch od parkoviska na východnej strane mesta a dajú sa obísť na západnú stranu. Krásne výhľady na Ston a okolie sa otvárajú z horných partií, najmä z pevnosti Pozvizd. Aj keď sa mesto najviac preslávilo svojimi masívnymi a pôsobivými hradbami (svojou dĺžkou sa radí na druhé miesto na svete), dnes je úzko spájané aj s rozsiahlym chovom ustríc. Naši hostitelia nás vezmú na miesta kde sa v mori chovajú ustrice a zoznámia nás so spôsobom chovu.


Trsteno

Doprava: INDIVIDUÁLNA

Trsteno je ukážkou úspešne realizovaného prepojenia prírodných charakteristík v snahe dosiahnuť harmóniu medzi prírodou a človekom. Toto miesto je známe dvoma gigantickými platanmi, ktoré viac než 500 rokov staré a ktoré sú dnes súčasťou jednej z najstarších chorvátskych botanických záhrad - arboréta - najvýznamnejšieho v Chorvátsku a zároveň jediného na chorvátskom pobreží. Je tu tiež výskumné pracovisko biologického ústavu Chorvátskej akadémie vied. Arborétum bolo založené v XV. storočí a pôvodne slúžilo ako letné sídlo dubrovníckej šľachtickej rodiny Gučetic. Je vynikajúciou ukážkou záhradnej architektúry svojej doby. Park je vyzdobený mnohými sochami, boli tu postavené fontány a umelé jaskyne. Posledný majiteľ Nikola Gučetić-Basiljević (Gozza-Basegli) sem zo širokého okolia zhromaždil staré sochy a rôzne fragmenty stavieb, ktoré umiestnil v parku.


Večerná prehliadka Kurčuly + Moreška

Doprava: INDIVIDUÁLNA + LOĎOU

Prechádzka večerné Korčulou Vás určite nadchne svojou prekrásnou a nezameniteľnou romantickou atmosférou. V srdci sezóny môžete zavítať na predstavenie Moreška.
Na Korčulu sa môžete zájsť pozrieť aj vo dne, zase bude vyzerať inak. Návštevu môžete spojiť s kúpaním pod hradbami mesta alebo návštevou niektoré zátoky na ostrove (Lumbarda, Pupnatská Luka).
Moreška je romantický bojový tanec s mečmi, ktorý vznikol v 12. - 13. storočia v Stredozemí. Predpokladá sa, že Moreška sa na Korčulu dostala v 16. storočia zo Španielska cez južnom Taliansku a Dubrovník. Neskôr, v priebehu storočí, Moreška zmizla za Stredozemia v dnešnej dobe je možné zhliadnuť ju iba na ostrove Korčula, kde zakorenila a dlhoročnú tradíciu. Je to jediný aktívny bojový tanec s mečmi na svete.
Korčulanská Moreška je boj o dievča - tu sú korene dávnej Stredomorské legendy - jedna z najstarších je legenda o Trójskej vojne, ale v tejto legende sú iní hlavní hrdinovia.

Orientačná cena: cca 30 HRK / os. prevoz z Orebića + 105 HRK / os. vstup Moreška. Výlet je možné zakúpiť v mieste pobytu. Organizátorom výletu nie je cestovná kancelária VÍTKOVICE TOURS. Organizovanie výletu negarantujeme.


Môžeme Vám pomôcť s Vašou dovolenkou?


Vyplnením a odoslaním formulára s požiadavkou z www.ckvt.sk vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov spoločnosti TRAVEL FAMILY s.r.o., v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Napíšte text z obrázku
* Povinné údaje

3 Najčastejšie hľadáte

 • 1

  SPOKOJNOSŤ KLIENTOV

  Naše služby využije každoročne viac než 40.000 spokojných zákazníkov. Za 25 ročnú históriu ich s nami vycestovalo takmer milión.

 • 2

  STABILNÁ FIRMA

  Patríme medzi TOP 100 českých firiem s ocenením Czech Stability Award. Táto cena je udeľovaná najstabilnejším firmám v ČR.

 • 3

  VAŠA JEDNOTKA NA JADRANE

  Už od roku 1991 sa špecializujeme na Jadran. Ponúkame najviac pobytových miest a ubytovacích kapacít na celom jadranskom pobreží.