Cestovná kancelária Travel Family - Špecialista na Chorvátsko Realizácia: MagicWare
1508

Zmena pobytovej taxy v Grécku

Dňa 11. 12. 2023 bol gréckou vládou schválený návrh zákona, ktorý ruší doterajšiu grécku Pobytovú taxu/Daň za prenocovanie a novo zavádza "Poplatok za odolnosť voči klimatickým krízam" (Climate Crisis Resilience Fee).

Znamená to, že všetci majitelia nehnuteľností v Grécku, ktorí prenajímajú turistom jednu alebo viacero svojich nehnuteľností budú musieť účtovať turistom odstupňovaný poplatok, ktorý sa bude pohybovať od 1,5 EUR do 10 EUR podľa kategórie ubytovania a obdobia roka. Turisti budú hradiť nový poplatok priamo v ubytovaní, rovnako tak ako doteraz hradili Pobytovú taxu/Daň za prenocovanie. Poplatok bude účtovaný za noc a celú ubytovaciu jednotku (celá izba/štúdio/apartmán/dom), bez ohľadu na počet ubytovaných osôb.

Výška poplatku pre obdobie od marca do októbra je nasledovná:

Výnos z tohto poplatku bude alokovaný gréckou vládou v samostatnom štátnom fonde, z ktorého budú vyplácané prostriedky na likvidáciu následkov spojených s klimatickými zmenami (napr. obnova po povodniach, požiaroch a iných prírodných katastrofách). Zákon nadobudne platnosť začiatkom roku 2024. Podľa gréckeho ministra národného hospodárstva a financií Kostisa Hatzidakisa, ktorého ministerstvo je autorom návrhu, má tento zákon za cieľ riešiť aj daňové úniky a zároveň zabezpečiť spravodlivé zdanenie a potrebné zdroje na posilnenie sociálnej politiky.

Zdroj: Greek Travel Pages

3 Najčastejšie hľadáte

 • 1

  SPOKOJNOSŤ KLIENTOV

  Naše služby využije každoročne viac než 40.000 spokojných zákazníkov. Za 25 ročnú históriu ich s nami vycestovalo takmer milión.

 • 2

  STABILNÁ FIRMA

  Patríme medzi TOP 100 českých firiem s ocenením Czech Stability Award. Táto cena je udeľovaná najstabilnejším firmám v ČR.

 • 3

  VAŠA JEDNOTKA NA JADRANE

  Už od roku 1991 sa špecializujeme na Jadran. Ponúkame najviac pobytových miest a ubytovacích kapacít na celom jadranskom pobreží.

Môžeme Vám pomôcť s Vašou dovolenkou?


Vyplnením a odoslaním formulára s požiadavkou z www.ckvt.sk vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov spoločnosti TRAVEL FAMILY s.r.o., v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Napíšte text z obrázku
* Povinné údaje