Cestovná kancelária Travel Family - Špecialista na Chorvátsko Realizácia: MagicWare
1292

Vstup Chorvátska do Schengenského priestoru

Európsky parlament odhlasoval podporu pre členstvo Chorvátska v Schengene.

Poslankyňa Európskeho parlamentu Biljana Borzan na svojom twitterovom profile zverejnila video, na ktorom oslavuje. „Hurá. Európsky parlament podporil vstup Chorvátska do Schengenu 534 hlasmi za, 53 proti a 25 sa zdržalo hlasovania! – oznámila Borzan.“

Chorvátsko sa tak o krok priblížilo k tomu, aby sa stalo 27. členom Únie v oblasti, ktorá zahŕňa viac ako 400 miliónov ľudí, a chorvátski europoslanci súhlasia s tým, že je to pre Chorvátsko príležitosť na rozvoj a posilnenie ich ekonomiky.

Podpora Európskeho parlamentu je však iba prvý krok na ceste Chorvátska do Schengenu. Teraz je na rade Rada pre spravodlivosť a vnútorné veci, ktorá bude zasadať 9. decembra. Konečné rozhodnutie prijme 22 členských krajín EÚ, ktoré sú zároveň členmi schengenského priestoru.

Dovolenka v Chorvátsku

Zdroj: chorvatsko.cz

3 Najčastejšie hľadáte

 • 1

  SPOKOJNOSŤ KLIENTOV

  Naše služby využije každoročne viac než 40.000 spokojných zákazníkov. Za 25 ročnú históriu ich s nami vycestovalo takmer milión.

 • 2

  STABILNÁ FIRMA

  Patríme medzi TOP 100 českých firiem s ocenením Czech Stability Award. Táto cena je udeľovaná najstabilnejším firmám v ČR.

 • 3

  VAŠA JEDNOTKA NA JADRANE

  Už od roku 1991 sa špecializujeme na Jadran. Ponúkame najviac pobytových miest a ubytovacích kapacít na celom jadranskom pobreží.

Môžeme Vám pomôcť s Vašou dovolenkou?


Vyplnením a odoslaním formulára s požiadavkou z www.ckvt.sk vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov spoločnosti TRAVEL FAMILY s.r.o., v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Napíšte text z obrázku
* Povinné údaje