Cestovná kancelária Travel Family - Špecialista na Chorvátsko Realizácia: MagicWare
1527

Novinka: Bosna a Hercegovina

Do našej ponuky zaraďujeme hotely v Bosne a Hercegovine, v Neume.

Neum je veľmi rušné mestečko a letovisko v zálive Klek-Neum, pri magistrále. Je to jediná prímorská osada Bosny a Hercegoviny. Žije tu 4 500 obyvateľov. Neum sa nachádza 60 kilometrov od Dubrovníka, 70 km od Mostaru a 30 km od Ploče. Po stabilizácii pomerov v krajine koncom 90. rokov min. stor. došlo k obrovskému rastu mesta, ktorý sprevádzal tiež nárast hotelových kapacít.

Bosna a Hercegovina

Územie Klek-Neum prenechala Dubrovnícka republika po Krétskej vojne Turecku, aby nemala spoločnú hranicu s obávanou súperkou, Benátskou republikou. Vzhľadom na prekračovanie štátna hranica medzi Chorvátskom a Bosnou (ide o pobrežný pruh v dĺžke 15 km), treba mať so sebou cestovný doklad (OP alebo pas).

Do Neumu sa schádzajú z ďalekého chorvátskeho okolia záujemcovia o nákup lacnejších potravín, nápojov a niektorých priemyselných výrobkov na území Bosny a Hercegoviny. Tovar je tu asi o 25 až 30 percent lacnejší ako na území Chorvátska. Oficiálnou platobnou menou je konvertibilná marka (KM), niekedy je možnosť platiť aj eury.

Neum ponúka ubytovanie v mnohých hoteloch napríklad Sunce, Grand hotel Neum, Agava, Zenit, ktoré sa nachádzajú v centrálnej časti mesta a je z nich krásny pohľad na Neumský záliv. V Neume nájdete kamienkové aj skalnaté pláže, miestami sú vybudované betónové plošiny. Neum je tiež ideálnym miestom pre podnikanie výletov do blízkeho okolia - Mostaru, Sarajeva, ústia rieky Neretvy a archeologického náleziska Narona Vid, Dubrovníka či na Korčule.

3 Najčastejšie hľadáte

 • 1

  SPOKOJNOSŤ KLIENTOV

  Naše služby využije každoročne viac než 40.000 spokojných zákazníkov. Za 25 ročnú históriu ich s nami vycestovalo takmer milión.

 • 2

  STABILNÁ FIRMA

  Patríme medzi TOP 100 českých firiem s ocenením Czech Stability Award. Táto cena je udeľovaná najstabilnejším firmám v ČR.

 • 3

  VAŠA JEDNOTKA NA JADRANE

  Už od roku 1991 sa špecializujeme na Jadran. Ponúkame najviac pobytových miest a ubytovacích kapacít na celom jadranskom pobreží.

Môžeme Vám pomôcť s Vašou dovolenkou?


Vyplnením a odoslaním formulára s požiadavkou z www.ckvt.sk vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov spoločnosti TRAVEL FAMILY s.r.o., v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Napíšte text z obrázku
* Povinné údaje