Vítkovice Tours, člen Travel Family - Špecialista na Chorvátsko Realizácia: MagicWare

Hotel RIVIJERA, KLUB AKTÍVNEJ DOVOLENKY 50+

 • Kód produktu: HR-0060S
 • K pláži: 50-200m
 • Pláž do 200 m:
 • Do centra: 2000m
 • K moru: 50-200m
 • Od letiska: 78km
Termín Vyberte termin Termíny a ceny tohto zájazdu
Destinácia Chorvátsko, Stredná Dalmácia, Makarska Hotel na mape
Typ zájazdu Bez zľavy za vernosť, Dotované pobyty 50+, Dovolenka pri mori, Garancia, Pobytové, Produkt CKVT

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pre vybrané nástupné dni. Pre zmenu pokračujte do kalkulácie.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotela a zájazdu

 • Poloha

  hotel je tvorený deviatimi pavilónmi, umiestnený v zeleni v miernom svahu, v blízkosti mora, v pokojnejšej časti Makarskej, cca 2 km od centra pri najkrajších plážach.

 • Vybavenie a služby

  klimatizovaná reštaurácia, zmenáreň, trezor, bar, TV miestnosť,  parkovisko, internetový kútik, kaderníctvo, tanečná terasa.

 • Ubytovanie

  2lôžkové izby so sprchou a WC, telefónom, ventilátorom, chladničkou, SAT TV, Wi-Fi ZADARMO, niektoré izby s balkónom. Izba označený K má navyše klimatizáciu. Izby typu 2 (+1) - trojlôžková izba bez balkóna. Z izieb nie je výhľad na more z dôvodu stredomorskej vegetácie.

 • Šport a zábava

  betónové tenisové kurty, stolný tenis, minigolf, ihrisko na loptové hry, detské ihrisko, vodné športy. 

 • Stravovanie

  raňajky formou bufetu, večera - hlavný chod výber zo 4 menu, predjedlá, polievky, šaláty, dezerty - formou bufetu.

 • Pláž

  okruhliaková, cca 50-200 m, vhodná pre deti. Sprchy na pláži za poplatok.

 • Program

  Pobyty odporúčame všetkým, ktorí sa chcú na Jadrane príjemne pobaviť a súčasne urobiť niečo pre svoje zdravie. Účasť na pobytoch s PROGRAMOM AKTÍVNA DOVOLENKA 50+ nie je vekovo obmedzená. PROGRAM AKTÍVNA DOVOLENKA 50+ zahŕňa tieto aktivity: zoznamka, výlety, pohybové aktivity, dychové cvičenia, inhalácie, meranie tlaku, kultúrne, tanečné a filmové večery, "Tá naša pesnička česká", súťaže, šach, karty, knižnica.

 • Zľavy pre deti

  ZĽAVY PRE IZBY 2 (+0): dieťa do 3 rokov bez lôžka s polpenziou - 100 EUR.
  ZĽAVY PRE IZBY 2 (+1): dieťa do 12 rokov na 3. lôžku - 100 EUR.

 • Výhody a benefity

  Termín pobytu 30.5.-6.6. a 12.9.-19.9. zahrnuje slevu 7=5.

 • Poznámka

  Na uvedené ceny už nemožno uplatniť žiadnu ďalšiu zľavu.

 • Cena zahŕňa

  7x ubytovanie, 7x polpenziu, autobusovú dopravu, pobytovú taxu.

 • Voliteľné doplatky

  Možnosť dokúpenia: cestovného poistenia vrátane poistenia storna zájazdu, all inclusive light - 57 EUR/týždeň.

Aktuality

Seniori s nami vycestujú do Chorvátska aj toto leto

Senioři s námi vyjedou do Chorvatska i letos

Úžasné kúpanie v priezračnom mori, prechádzky po kamienkových plážach, nové stretnutia s milými ľuďmi, pohodové večeri na terase hotela. Takáto super môže byť vaša dovolenka v jednom zo 7 Senior klubov na Jadrane, ktoré pre vás spúšťame aj tento rok.

Icon – Senior klub

Senior kluby: Zábava aj poučenie

V Senior klube sa nudiť nebudete. Pripravili sme pre vás výlety, spoločenské večery spojené s tancom či filmovou projekciou alebo napríklad zoznamku. Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo nové, usporiadavame prednášky o zdraví alebo máme k dispozícii knižnicu. Svoj zdravotný stav môžete konzultovať s fyzioterapeutom alebo lekárom. Na požiadanie vám zmeriame tlak a môžete sa zúčastniť dychových cvičení a inhalácií. Alebo sa nemusíte zúčastniť ničoho a proste si len užijete more a slnko.

Júnové a septembrové termíny za super cenu

Senior kluby fungujú na Jadrane vždy v termínoch tesne pred a tesne za hlavnou sezónou. Obľúbené miesta ešte nie sú tak zaplnené a vy si môžete užiť pokoj a odpočívať buď sami, alebo napríklad s vnúčatami.

Ubytovať sa môžete napríklad:

V letovisku Gradac v depandance Laguna

 • 7 nocí s polpenziou už od 269 EUR/osoba
 • krásna okruhliaková pláž priamo pri ubytovaní
 • 1x týždenne rybárska večera
 • dieťa do 12 rokov zadarmo + ďalšie zľavy na deti

Alebo skúste obľúbený hotel Rivijera v Makarské

 • 7 nocí s polpenziou už od 269 EUR/osoba
 • krásná oblázková pláž 50 m od hotelu
 • detské ihrisko, minigolf a animačné programy pre deti
 • možnosť dokúpenia výhodnej letenky
 • dieťa do 12 rokov zadarmo + ďalšie zľavy na deti

Príjemnú dovolenku praje CK Vítkovice Tours


Volajte zadarmo 0800 567 567  |  Navštívte nás osobne  |   Napíšte nám

Makarská rivijéra: Ideálne miesto pre rodinnú dovolenku

Makarská riviéra

 

Makarská rivijéra patri medzi obľúbené destinácie slovenských turistov. Priťahujú ich sem slnečné pláže, priezračné more a priaznivé ceny jedla a služieb. Lacná dovolenka na nádherným miestach, čo viac si priať.

 

Nádherné pláže a more od Brely po Gradac

 

Nádherné pláže a more od Brely po Gradac:

Makarská rivijéra začína luxusným letoviskom Brela a končí vyhľadývaným prázdninovým miestom Gradac . Všetko, čo k letnému oddychu patrí, nájdete práve v Gradaci. Dlhé okruhliakové pláže, reštaurácie s výbornou stredomorskou kuchyňou a neďaleko jedinečné Bačinské jezera s brakickou vocou a množstvom vegetácie. Skvelú dovolenku si vychutnáte napr. v hoteli Labineca. Ako vypadá hotel a jeho okolie pre vás zistila naša trochu "uletená" reportérka Lucka (alias Sejroška):

 

 

Medzi najnavštevovanejšie a najrušnejšie miesta na Makarskej rivijére patrí obľúbené letovisko Makarska, ktoré vás uchváti svojimi okruhliakovými plážami lemovanými borovicovými hájmi, malebnými svahmi Biokova a množstvom zábavy pre deti i dospelých.

Na Makarskej sa môžete ubytovať napríklad tu::

 • Hotel Rivijera, od 179 eur ⁄ osoba (7 nocí s polpenziou, vlastná doprava)
 • Apartmány Kristian, od 139 EUR ⁄ osoba (7 nocí bez stravovania, vlastná doprava)

 

Chorvátsko all inclusive – dovolenka bez starostí

 

Chorvátsko all inclusive – dovolenka bez starostí:

Rodiny s deťmi vyhľadávajú aj rodinné bungalovy NEPTUN KLUB Baška Voda, ležiacie v príjemnej zeleni turistického komplexu Uranija, 50-100 m od pláže, ktorá je vhodná aj pre deti. Stravovanie tu prebieha formou all inclusive light a deti sa zabavia vďaka animačnému programu Neptun klubu. Na terase hrá trikrát týždenne živá hudba.

 

Kompletná ponuka LAST MINUTE:

Kompletnú ponuku LAST MINUTE pobytov v Chorvátsku si prejdite v katalógu najvýhodnejších LAST MINUTE zájazdov.

   LAST MINUTE

 

Všetko o Chorvátsku:

Všetko o Chorvátsku nájdete na spoľahlivom internetovom portáli chorvatsko.cz

 

Príjemnú dovolenku praje CK Vítkovice Tours

 

Volajte zadarmo 0800 567 567  |  Navštívte nás osobne  |   Napíšte nám

 

 

Interaktívna mapa oblasti

Stredná Dalmácia

Makarska

Město Makarská (nebo též Makarska) je nejznámější letovisko v Dalmácii, 62 km jihovýchodně od Splitu. Makarská je velmi rušné středisko stejnojmenné riviéry, která se v délce 60 km rozkládá od Brely po Gradac. Makarská leží v široké zátoce, kterou z jihovýchodu uzavírá mys Osejava (Rt Osejava) a ze severozápadu poloostrov sv. Petra (Sveti Petar). Makarská má příjemné podnebí s vysokým počtem hodin slunečního svitu. Chrání ji masív Biokova. Má hojnost vegetace, včetně borových lesů, borový porost i u pláží.
Makarská leží přímo na Jadranské magistrále. Její stará část je rozložena při moři, nová se rozrůstá amfiteatrálně daleko do svahů Biokova, které tvoří Makarské nádherný působivý závěr.
Makarská má rušný osobní přístav, trajektový přístav (trajektové spojení se Sumartinem na ostrově Brač) a velké autobusové nádraží. Dále je zde několik menších výroben (zpracovatelský průmysl, výroba plastických hmot) není na závadu zdejšímu životnímu prostředí. V okolí se pěstuje vinná réva, ovoce a olivovníky. Rybářství.
Makarská je též léčebným lázeňským střediskem. V ústavu Biokovka se léčí choroby dýchacích cest, pohybového ústrojí, degenerativní onemocnění.

Makarská a možnosti ubytování

Makarská nabízí ubytování v hotelech a v soukromí. V hotelu Biokovka nabízejí kombinaci dovolené a ozdravných programů (balneoterapie, fitness, wellness). Hotel Meteor je vhodný i pro náročnější klientelu (vnitřní bazén, fitness, wellness).

Makarská a její pláže

Makarská je proslulá svými plážemi, především pláž Donja Luka dlouhá 1,5 km, v zátoce, při níž stojí nejlepší makarské hotely. Pláž je z drobnějších oblázků a hrubého písku s pozvolným vstupem do vody, borový háj. Byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou kvality.
Pláže pokračují i k severozápadnímu okraji městečka Makarská a na jihovýchod přes poloostrov Sveti Petar a Osejavu. Příjemné koupání též v malých zátokách na obě strany, podobného charakteru. Naturististé se setkávají na pláži Nugal jižně od městečka Makarská.

Makarská a sportovní vyžití

Makarská nabízí široké možnosti pro sportovní vyžití: tenis (je zde velké moderní tenisové středisko) a další míčové sporty, turistika (možnost vysokohorských túr do pohoří Biokovo), cyklistika (Cyklistické stezky v oblasti Makarské), paragliding a jeskyňářství. Velké sportovní středisko je v provozu po celý rok a slouží k tréninkovým pobytům fotbalových mužstev a jiných sportovních celků. V Makarské jsou velmi dobré podmínky pro vodní sporty: podmořský rybolov, potápění (potápěčské centrum), jachting (jachtařský klub), windsurfing, je zde mnoho půjčoven sportovních potřeb, kol, mopedů, aut a lodí.
V Makarské se koná tenisový turnaj Makarska Open (pravidelně koncem března,Veslařská regata - memoriál T. Skendera (v květnu), Mistrovství ve sportovním rybolovu (v srpnu), Regata chorvatských námořníků (začátkem září) a další. Velký úspěch má fotbalový zápas "Tlustí a hubení" (Debeli i Mršavi), začátkem srpna.

Zábava v Makarské
V rámci festivalu Makarské léto (Makarsko ljeto) se konají také zábavní akce, především:
- Rybářská noc (několikrát za sezónu) je lidová slavnost se soutěžemi, hudbou, ochutnávkami rybích specialit a dalším programem.
- Letní karneval (v první polovině srpna)
- Makarská má vícero diskoklubů a tanečních teras, mj. beach bar Twister, rockový klub Rockatansky, disco club v hotelu Biokovka a další. Internetový klub Master. V hotelu Dalmacija je kasino.
- Lidová slavnost k poctě sv. Antonína (Sveti Ante) - 13. června
- Den Makarské - 24. října

Kultura Makarské
Festival Makarské léto (Makarsko ljeto) zahrnuje divadelmí koncerty vážné, folklorní, rockové, populární hudby, divadelní představení, které se konají především na otevřených prostranstvích města (Kačićovo náměstí - Kačićev trg, nábřeží, františkánský kostel, letní scéna atd. Zajímavá jsou vystoupení dalmatských pěveckých souborů, tak zvaných klap. Během sezóny je pořádáno několik výstav. Akce se konají každý den od začátku července do konce srpna.

Makarská - muzea a galerie

- Malakologické muzeum (Malakološki muzej) s bohatou sbírkou "mušlí" - měkkýšů, ostnokožců a dalších živočichů
- Městské muzeum (Muzej grada Makarska)
- Městská galerie Antuna Gojaka (Gradska galerija Antuna Gojaka)
- několik uměleckých galerií

Makarská - její historie a památky

Na místě dnešní Makarské stávala římská osada Muccurum, kterou zničili v 6. stol. Ostrogóti. V dalších staletích byla jednou ze základen pirátských Neretvanů, kteří se později podrobili chorvatským, resp. chorvatsko-uherským králům.
V 16. stol. dobyli městečko Turci, kteří je pak ovládali po 150 let. V benátsko-tureckých válkách se podařilo Benátčanům v 17. stol. Makarskou dobýt a stali se tu pány rovněž na 150 let. A pak už byla historie stejná jako na celém území Střední Dalmácie. Od Berlínského kongresu Rakousko, které ji ovládalo do konce první světové války, pak Království Srbů, Chorvatů a Slovinců, po druhé světové válce Chorvatsko v rámci Jugoslávie. Z doby turecké nadvlády se nezachovalo nic, ani stín tureckého stylu stavitelství.
Barokní kostel sv. Filipa Neri (Sveti Filip Neri) z poloviny 18.stol. stojí na nábřeží. Na zalesněném poloostrůvku sv. Petra (Sveti Petar) byl nedávno obnoven kostelík tohoto světce z 15. stol.
Blízko zalesněného mysu Osejava františkánský klášter z 15. - 17. stol., v něm velmi známé malakologické muzeum (Malakološki muzej) - muzeum mušlí, a v někdejším kostele pinakotéka.
Dominantou městečka Makarská je barokní farní kostel, původně katedrální, zasvěcený sv. Marku (Sveti Marko), stojící uprostřed Makarské na pěkném Kačićově náměstí (přístupný po schidišti z nábřeží). Uprostřed náměstí je pomník jednoho z prvních chorvatských básníků 18.stol., mnicha A. Kačiće-Miošiće, který psal chorvatsky a je rodákem ze zdejšího kraje.
Ve františkánském klášteře je sbírka mušlí (Malakologické muzeum), která se pokládá za nejbohatší svého druhu na světě.
U vjezdu do městečka Makarská ze severozápadu stojí někdejší pomník francouzského maršála Marmonta, jehož vojska za napoleonských válek obsadila chorvatské pobřeží s přilehlým vnitrozemí. Marmont pak stál v čele tzv. Ilyrských provincií, které Francouzi z obsazených území vytvořili. Po pádu Napoleona, kdy celou oblast získalo Rakousko, byl památník přestěhován z původního místa u františkánského kláštera k vjezdu do města a byl věnován císaři Františku Josefu jako připomínka jeho návštěvy Dalmácie.

Výlety z Makarské
- Promenádní přímořskou cestou lungo mare jednak k severozápadu do Bašky Vody a Brely, jednak k jihovýchodu do Tučep a Podgory (2 resp. 6 km).
- Vycházky do podbiokovských podhorských vesnic Makar, Kotišina (3 km)a další; často se spojují s ochutnávkou tamních zemědělských produktů, vína, pršutu. V Kotišině je botanická zahrada (Biokovski botanički vrt Kotišina), ve které je soustředena vzácná biokovská alpinská květena (zahrada založena r. 1984 na ploše 16,5 ha). Tyto vycházky lze spojit s absolvováním naučné geologické stezky (viz Toulky biokovským krasem).
- Vesnice Kotišina pod svahy Biokova
- Okružní procházka kolem poloostrova sv. Petra (maják, obnovený kostelík sv. Petra, též možnost výstupu na nejvyšší bod zalesněného poloostrova - 2 km.
Poutní místo Medjugorje v Bosně - cca 80 km na východ do vnitrozemí.
- Výlety do oblasti Dolní Neretvy
- Městečko Imotski ve vnitrozemí, Modré a Červené jezero, 65 km.
- Obec Vrgorac v Dalmatském Záhoří 15 km
- Sveti Jure (Svatý Jiří), nejvyšší vrchol Biokova (1 762 m) - 31 km autem z Makarské. První pěkný výhled je jen několik km nad Makarskou od restaurace "Vrata Biokova".
- Výlety do pohoří Biokovo (podrobněji tematické články: Biokovo a Nejpoužívanější značené pěší cesty v pohoří Biokovo)

Môžeme Vám pomôcť s Vašou dovolenkou?


Vyplnením a odoslaním formulára s požiadavkou z www.ckvt.sk vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov spoločnosti TRAVEL FAMILY s.r.o., v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Napíšte text z obrázku
* Povinné údaje

3 Najčastejšie hľadáte

 • 1

  SPOKOJNOSŤ KLIENTOV

  Naše služby využije každoročne viac než 40.000 spokojných zákazníkov. Za 25 ročnú históriu ich s nami vycestovalo takmer milión.

 • 2

  STABILNÁ FIRMA

  Patríme medzi TOP 100 českých firiem s ocenením Czech Stability Award. Táto cena je udeľovaná najstabilnejším firmám v ČR.

 • 3

  VAŠA JEDNOTKA NA JADRANE

  Už od roku 1991 sa špecializujeme na Jadran. Ponúkame najviac pobytových miest a ubytovacích kapacít na celom jadranskom pobreží.