Cestovná kancelária Travel Family - Špecialista na Chorvátsko Realizácia: MagicWare
1173

Do Chorvátska bez vstupných podmienok od 9. 4. 2022

Vláda chorvátskej republiky včera na tlačovej konferencii oznámila nasledujúce:

„Dovoľujeme si Vás informovať, že od 9. apríla 2022:

 • už nebudú povinné COVID certifikáty pri vstupe do Chorvátskej republiky pre osoby prichádzajúce z krajín EU (povinnosť predložiť COVID certifikát naďalej platí pre cestujúcich vstupujúcich do Chorvátskej republiky z tretích krajín, vrátane občanov EU vstupujúcich do Chorvátskej republiky z tretích krajín).
 • Nebude povinné nosiť rúšky na verejných priestranstvách (povinnosť naďalej platí na verejných miestach, kde sa vykonáva zdravotná a sociálna starostlivosť).
 • Bary a nočné kluby nebudú mať obmedzenú otváraciu dobu"

V nadväznosti na vyššie uvedené, pre cestujúcich z krajín EU už nebude nutné vypĺňať formulár Enter Croatia.

Zaslané bolo aj vyjadrenie Ministerstva cestovného ruchu a športu Chorvátska:

Od 9. apríla výrazné uvoľnenie opatrení pre vstup a pobyt v Chorvátsku

S prihliadnutím na aktuálne trendy a epidemiologickú situáciu už od 9. apríla 2022 nebudú pre občanov krajín Európskej únie pre vstup do republiky vyžadované digitálne certifikáty EU COVID alebo certifikáty preukazujúce očkovanie, negatívne výsledky testu PCR/BAT alebo prekonanie choroby COVID-19, a povinnosť nosiť rúšky na verejných miestach bude zrušená.

Od samého začiatku pandémie COVID-19 venuje Chorvátsko veľkú pozornosť bezpečnosti našich hostí a občanov a zostane tomu tak aj v budúcnosti. Zrušením povinnosti predkladať COVID certifikáty pri vstupe do Chorvátska pre občanov Európskej únie je našim hosťom ďalej uľahčený proces cestovania. Vítame všetkých hostí a prajeme príjemný pobyt v Chorvátsku“ uviedla ministerka cestovného ruchu a športu Nikolina Brnjac.

Viac info na:

https://civilna-zastita.gov.hr/odluke-stozera-civilne-zastite-rh-za-sprecavanje-sirenja-zaraze-koronavirusom/2304

https://mup.gov.hr/vijesti/od-sutra-u-ponoc-izvan-snage-gotovo-sva-dosadasnja-epidemioloska-ogranicenja/288623


Dovolená Chorvatsko 2022

3 Najčastejšie hľadáte

 • 1

  SPOKOJNOSŤ KLIENTOV

  Naše služby využije každoročne viac než 40.000 spokojných zákazníkov. Za 25 ročnú históriu ich s nami vycestovalo takmer milión.

 • 2

  STABILNÁ FIRMA

  Patríme medzi TOP 100 českých firiem s ocenením Czech Stability Award. Táto cena je udeľovaná najstabilnejším firmám v ČR.

 • 3

  VAŠA JEDNOTKA NA JADRANE

  Už od roku 1991 sa špecializujeme na Jadran. Ponúkame najviac pobytových miest a ubytovacích kapacít na celom jadranskom pobreží.

Môžeme Vám pomôcť s Vašou dovolenkou?


Vyplnením a odoslaním formulára s požiadavkou z www.ckvt.sk vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov spoločnosti TRAVEL FAMILY s.r.o., v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Napíšte text z obrázku
* Povinné údaje