Vítkovice Tours, člen Travel Family - Špecialista na Chorvátsko Realizácia: MagicWare
Volajte

048 ⁄ 224 00 20

Napíšte nám: [email protected]

WEB: www.ckvt.sk

963

Aktuálne informácie z destinácií 2021

Informácie na cestovanie 2021

Vážení a milí klienti,
na tejto stránke Vás budeme pravidelne informovať o aktuálnych podmienkach vycestovaní do jednotlivých destinácií a vývoji situácie spojené s realizáciou Vašej dovolenky.

Informácie nižšie platí pre cestovanie do uvedených krajín v súčasnej dobe.

CHORVÁTSKO, ČESKO, SLOVINSKO, TALIANSKO,Chorvátsko

 • Chorvátsko od 1. júla požaduje od cestovateľov potvrdenie o vakcinácii (Od druhej dávky ubehlo aspoň 14 dní, od prvej dávky aspoň 22 dní), negatívny test (PCR 72 hodinový, AG 48 hodinový) či potvrdenie o prekonaní a absolvovaní aspoň prvej dávky očkovania.
 • Bezproblémový vstup do Chorvátska je s platnosťou od 1. júla umožnený len tým cestujúcim, ktorí budú mať platný digitálny certifikát EÚ a v ňom uvedené náležité potvrdenia.

 • Čierna Hora otvorila hranice pre turistov z EÚ od 1. júna 2020, od 13. marca 2021 je vstup do Čiernej Hory pre cestujúcich prichádzajúcich zo Slovenskej republiky možný po preukázaní sa negatívnym výsledkom testu na COVID-19 nie starším ako 72 hodín, prípadne potvrdením o očkovaní alebo prekonaní COVID-u (protilátky)Česko

 • Slovensko je na českom zozname označené zelenou farbou. Cestovanie je teda voľné, nie je potrebný test a ani karanténa.
Slovinsko

 • Pre Slovákov momentálne v Slovinsku platí povinnosť 10-dňovej karantény, ktorú je možné ukončiť na piaty deň obdržaním negatívneho výsledku PCR testu.
 • Karanténe sa možno vyhnúť preukázaním sa negatívnym PCR testom nie starším ako 48 hodín.
 • Karanténe a testovania sa vyhnú osoby, ktoré ochorenie COVID-19 prekonali v posledných šiestich mesiacoch (potvrdenie od lekára či pozitívny test starší ako 21 dní, avšak nie starší ako 6 mesiacov), osoby, ktoré sú plne zaočkované (obdobie 7 dní od očkovania druhou dávkou vakcíny Pfizer/Biontec, 14 dní od očkovania druhou dávkou vakcíny Moderna, 21 dní od očkovania prvou dávkou vakcíny AstraZeneca, 14 dní od druhej dávky vakcíny Sputnik V, 14 dní od očkovania vakcínou Johnson).
 • Tranzit cez krajinu je povolený a nie je potrebné vypĺňať prejazdový formulár.
Taliansko

 • Slováci sa pri vstupe do krajiny musia preukázať negatívnym PCR či antigénovým testom nie starším ako 48 hodín od odberu (krajiny EÚ, Schengenu, UK a Izrael). Výnimka platí pre deti do dvoch rokov.
 • Výnimku z testovania majú cestovatelia, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali či sú proti nemu zaočkovaní oboma dávkami vakcíny – v oboch prípadoch treba mať o danej skutočnosti potvrdenie.
 • Cestujúci musí pred vstupom do Talianska vyplniť a odoslať formulár. Formulár treba vyplniť pred odletom, uvádza sa v ňom číslo sedadla v lietadle, avšak je možné ho upresniť aj neskôr. Po vyhodnotení formuláru dostane cestujúci na e-mail dPLF v PDF formáte a individuálny QR kód, ktorým je potrebné preukázať sa pri vstupe do dopravného prostriedku (tento môže byť priamo z mobilu alebo v tlačenej forme).
 • V prípade, že sa cestujúci nepreukáže testom, čaká ho 10-dňová karanténa, po ktorej ukončení je potrebné absolvovanie testu (PCR/AG). V tomto prípade je povinnosťou registrácia na Oddelení prevencie príslušného zdravotníckeho zariadenia – MZV odporúča vyhľadávať ASL dipartimento prevenzione a miesto pobytu.
 • Osobitné pravidlá platia pri vstupe na Sardíniu a Sicíliu, odporúčame si ich pred cestou pozrieť.

3 Najčastejšie hľadáte

 • 1

  SPOKOJNOSŤ KLIENTOV

  Naše služby využije každoročne viac než 40.000 spokojných zákazníkov. Za 25 ročnú históriu ich s nami vycestovalo takmer milión.

 • 2

  STABILNÁ FIRMA

  Patríme medzi TOP 100 českých firiem s ocenením Czech Stability Award. Táto cena je udeľovaná najstabilnejším firmám v ČR.

 • 3

  VAŠA JEDNOTKA NA JADRANE

  Už od roku 1991 sa špecializujeme na Jadran. Ponúkame najviac pobytových miest a ubytovacích kapacít na celom jadranskom pobreží.

Môžeme Vám pomôcť s Vašou dovolenkou?


Vyplnením a odoslaním formulára s požiadavkou z www.ckvt.sk vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov spoločnosti TRAVEL FAMILY s.r.o., v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Napíšte text z obrázku
* Povinné údaje